STACYJKA MALTUSIA | LUDZIE KONIOM - KONIE LUDZIOM 

Witamy na stronie FUNDACJI "STACYJKA MALTUSIA". Naszą stronę odwiedziło 3241379 osób. Dzisiaj na stronę zajrzało 514 internautów.

OPP 1%

KRS 0000276685

FUNDACJA "STACYJKA MALTUSIA"KONTO FUNDACJI

Alior Bank

94 2490 0005 0000 4530 5771 0771

STACYJKA MALTUSIA

LUDZIE KONIOM - KONIE LUDZIOM

1%
RATUJ Z NAMI KONIE
1%
FUNDACJA "STACYJKA MALTUSIA"
1%
KRS 0000276685


26 maj 2015

Klusek (Monor)

17 letni bardzo otyły, niewidomy piesek, bardzo kochany, łagodny, ciągle mu mało pieszczot, cały czas przebywa w ogrodzie i ciągle jest w ruchu, interesuje się otoczeniem. Niestety na noc chyba zaczniemy mu zakładać kaganiec bo zaczyna już zjadać drewnianą budę, porozrywał papę z dachu i wygryza dziury w ściankach działowych z płyty osb. Na dworze jest bardzo grzeczny i pomimo ślepoty zwinnie się porusza po ogrodzie. Klusek dostaje dietetyczną karmę dla bardzo otyłych psów i przed zabiegiem musi zrzucić kilkanaście kilogramów. Badania krwi wyszły w normie. Piesek musiał również przejść wylew, ma oczopląs i ruchy mimowolne głowy. Mimo starszego wieku i wielu deficytów to wspaniały i uczuciowy piesek.

12.03.2012 trafił do schroniska, a potem Wojtek zaadoptował go do Maltusi 21.05.2015. Ze schroniska - Monor przeżył tragedię, po której został mu ślad na tułowiu w postaci pasa skóry pozbawionej sierści. Może był to wypadek samochodowy, a może tortury byłego właściciela. Mimo to, jest wesołym, mięciutkim psem. Rozpoznaje głosy wolontariuszy i głośno dopomina się spacerów, które uwielbia tak samo, jak pieszczoty, szczególnie drapanie po szyi. Jest ślepy na dwoje oczu, przez co trafił do budynku geriatrii, gdzie nie jest widoczny dla potencjalnej rodziny i pomimo, iż jest stosunkowo młodym psem. Brak rodziny wynagradza sobie "zajadając smutki". Pożera wszystko, co ma w zasięgu i nadaje się do pożarcia, nawet własne posłanie, przez co czas spędza w gołym plastikowym legowisku. (Pies wymaga zmiany diety) Ze swego ciasnego boksu próbuje się wydostać obgryzając kraty. Monor szybko przywiązuje się do nowych opiekunów, dlatego prosimy o dokładne rozważenie, czy jesteście Państwo w stanie podjąć się odpowiedzialności za tak emocjonalne stworzenie.

U nas - Klusek bo tak został ochrzczony, po leczeniu obu oczu i odchudzaniu dobrą dietetyczną karmą (ważył prawie 40 kg teraz waży ponad 20 kg), zostało usunięte bolesne, ziarninujące oczko, goiło się długo z lekkimi komplikacjami, ale teraz miejsce po oczku wygląda wspaniale. Klusek mieszka w otwartym kojcu i ma cały ogród 24 h dla siebie, czasami z psimi kumplami. Klusek to przekochany, łagodny psiak, uwielbia głaskanie, a rano i wieczorem bardzo głośno szczeka i domaga się jedzenia, a potem jest cichutko. Ogólnie pies tylko do kochania.

GALERIA << POWRÓTFUNDACJA "STACYJKA MALTUSIA" posiada status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2007-2021 Fundacja "Stacyjka Maltusia"

Strona testowana w programach FIREFOX / CHROME / EDGE. Powinna wyświetlać się prawidłowo również w innych przeglądarkach

KONTAKT | STATYSTYKA