STACYJKA MALTUSIA | LUDZIE KONIOM - KONIE LUDZIOM 

Witamy na stronie FUNDACJI "STACYJKA MALTUSIA". Naszą stronę odwiedziło 3241247 osób. Dzisiaj na stronę zajrzało 382 internautów.

OPP 1%

KRS 0000276685

FUNDACJA "STACYJKA MALTUSIA"KONTO FUNDACJI

Alior Bank

94 2490 0005 0000 4530 5771 0771

STACYJKA MALTUSIA

LUDZIE KONIOM - KONIE LUDZIOM

1%
RATUJ Z NAMI KONIE
1%
FUNDACJA "STACYJKA MALTUSIA"
1%
KRS 0000276685


21 wrzesień 2008

Shiquinha

Shiquinha (czyt. Szikinia) to maleńka suczka przypominająca jamniczka, przyniesiona w październiku 2003 roku przez dzieci pomagające mi w stajni, urodzona w sierpniu 2003 roku. Na początku bała się ludzi, w ogóle nie wychodziła z najciemniejszych zakamarków stajni. Jednak stopniowo nabierała ufności, najpierw do ludzi, potem do koni. Jest z nami aż do dziś... na zawsze.

Wyrosła na dużą, bardzo urodziwą i mądrą suczkę. Nie ma w niej ani grama agresji. Wychowała się z końmi, zna je bardzo dobrze i potrafi się z nimi bawić, choć nie zawsze podoba się to naszym nowym końskim mieszkańcom.

Szikunia wychowała naszego Tessika, była wtedy w ciąży i przygarnęła go pod swoje matczyne skrzydła i dała poczucie bezpieczeństwa. Dbała o jego higienę, razem jadły z jednej miski, razem chodziły z nami na spacery.

W lipcu 2005 roku Szikinia została szczśliwą mamą 10 szczeniaków, o które troskliwie dbała i dzielnie wychowała. Urocze maleństwa...

Jedyną wadą Szikini jest to, że wybiega na ulicę za samochodami i próbuje je łapać za koło, a co najgorsze ciągnie za sobą Dziunię (córkę). Dlatego (tylko) pod naszą nieobecność, albo wtedy gdy nie możemy ich uważnie pilnować, dziewczynki są wiązane, aby nie wydarzyła się tragedia... nie jesteśmy i nigdy nie będziemy zwolennikami trzymania psów na łańcuchach, lepszym rozwiązaniem są kojce.

Szikinia wraz z Dziunią chodzą z nami na długie spacery, niestety nie codziennie, bo nie zawsze czas i pozostałe zwierzątka na to pozwalają.

Ostatnio duże wsparcie mamy w Mateuszu i jego siostrze Marcelinie, którzy chętnie wychodzą z dziewczynkami na spacery.

GALERIA << POWRÓTFUNDACJA "STACYJKA MALTUSIA" posiada status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2007-2021 Fundacja "Stacyjka Maltusia"

Strona testowana w programach FIREFOX / CHROME / EDGE. Powinna wyświetlać się prawidłowo również w innych przeglądarkach

KONTAKT | STATYSTYKA